3. 4. 2024

Jógová praxe pro ženské zdraví


Termín: 21. ledna 2024
Čas: 18.00 – 20.00 hodin
Cena: 350 Kč

„Poctivost, bohatství, hojnost a veškeré tvoření závisí na ženě“ – Čaraka Samhitá

Žena je bytost cyklická a vládne jí element vody (voda přijímá, pojímá, vstřebává). Voda je symbolem naslouchání druhým, ale i sobě. Cykličnost se odráží v menstruaci i menopauze a pokud jste v souladu s přirozeností, nemělo by se jednat o problematické procesy. Jógová sestava (90 min.) cílí na apánu (oblast podbřišku), volný dech a napojení se na sebe. Ve zbývajících 30 min. se podíváme na ženskost z pohledu ájurvédy a určitě odejdete s několika užitečnými tipy.

Nutná rezervace předem (počet míst omezen): přes aplikaci NutrendWorld|fitness nebo přes naše webové stránky.

Valentýnská jóga: Z hlavy do srdce


Termín: 14. února 2024
Čas: 18.00 – 19.30 hodin
Cena: 260 Kč

Sídlem lidského myšlení bylo ve starověku srdce, nikoliv hlava. V ájurvédě (sanskrtu) se srdce označuje Hridaya, stejným termínem „Hridaya“ se však označuje i mozek – jako by stará moudrost poukazovala na dynamické propojení těchto míst. A co je propojuje? Krk a šíje. A přesně tam bude cílit tato praxe. V jógové terapii je totiž volná šíje a otevřené hrdlo klíčové pro průchodnost pohybu, dechu a proudění energie, základem pro rozvíjení našeho myslícího srdce a cítící mysli.

Nutná rezervace předem (počet míst omezen): přes aplikaci NutrendWorld|fitness nebo přes naše webové stránky.

Jóga pro lymfatické zdraví


Termín: 3. dubna 2024
Čas: 18.00 – 19.30 hodin
Cena: 350 Kč

Při praxi jógy se aktivují vaše svaly, čímž se masírují lymfatické cesty a prokrvují mízní uzliny, což má na rozproudění lymfy blahodárný vliv. Lymfatický systém je pro tělo něco jako kanalizace pro město. Díky tomuto systému jsou z těla odváděny škodlivé látky, které se tvoří uvnitř, ale i ty, které do těla vnikají zvenku. Lymfatický systém tvoří mízní cévy, ve kterých koluje bezbarvá tekutina zvané lymfa. Protože lymfatický systém nemá svoji vlastní pumpu, která by zajišťovala proudění lymfy, musíme mu pomoct my, a to pohybem. Přijďte si k nám dát prodlouženou lekci jógy!

Nutná rezervace předem (počet míst omezen): přes aplikaci NutrendWorld|fitness nebo přes naše webové stránky.

Lektorka Kateřina Podlešáková

Katka se původně věnovala biochemii, posléze se její doménou stal neméně vědecký systém – ájurvéda, kterou vystudovala v tříletém programu Ájurvédská Gurukula. Jógu využívá při individuální práci s klienty pro klidnění nervového systému, úlevu od bolesti, zvyšování citlivosti a síly. Cílem jejích lekcí není naštelovat se do nějaké specifické jógové pozice, ale nabídnout tělu co nejrozmanitější pohyb, naučit se pracovat s dechem, uvolnit napětí a posílit svaly, které dodají lepší stabilitu, koordinaci a nakonec i mentální odolnost.