29.-30. 9. 2023

Vyrazte na tratě Futures Contproduct Rally Morava!

Hotel NUTREND World a jeho okolí se ve dnech 29.–30. 9. promění v centrum Futures Contproduct Rally Morava, a to jak na servisní zónu, tak ředitelství a dispečink. V sobotu 30. 9. v 8:00 hodin proběhne před budovou NUTREND World slavnostní start rally a odpoledne následné vyhlášení vítězů. Těšit se můžete na téměř sto závodních posádek, na které čeká 70,38 km rychlostních zkoušek. Pro návštěvníky akce bude v areálu možnost zakoupení občerstvení i nápojů. Vstup je zdarma.

8.00 – 9.30  start rally před hotelem NUTREND World – 1. kolo rychlostních zkoušek
10.46 – 12.14  příjezd posádek do servisu
11.16 – 12.46  odjezd ze servisu do 2. kola rychlostních zkoušek
13.35 – 15.05  příjezd posádek do cíle před hotelem NUTREND World – předání cen

Pořadatelský tým z Rally klubu Šternberk v AČR připravil pro osm desítek účastníků tři rychlostní zkoušky, které projedou dvakrát. Poprvé v historii RSS překročí délka rychlostní zkoušky stanovený limit 15 km. Stane se tak na třetí zkoušce Jívová. „Vzhledem k nutným změnám jsme museli v tomto případě požádat o výjimkou a Rally komise ji schválila. Nedomnívám se však, že prodloužením o 440 metrů proti loňské podobě dojde k zásadní změně náročnosti této zkoušky,“ komentuje tento unikát ředitelka rally Petra Mynářová.

Dlouhý test do Jívové bude pravidelně uzavírat sekci tří zkoušek, předtím se bude závodit na úsecích Dalov a Domašov (oficiální mapy). Rychlostní zkoušku Dalov charakterizuje propojení klikatých lesních cest a rychlejší pasáže do cíle zkoušky. Druhá zkouška Domašov vychází z ročníku 2021. Nebude se však startovat jako tehdy ve směru od Moravského Berouna, ale nově v Norberčanech. Posádky se napojí na předchozí podobu zkoušky po necelých dvou kilometrech.

Čtvrtý ročník Futures Contproduct Rally Morava zůstává věrný zázemí v logistickém areálu NUTREND, kde bude situováno ředitelství a servisní park. Právě odtud také IV. ročník Futures Contproduct Rally Morava odstartuje. První posádky budou očekávány v cíli před 14. hodinou. Pro další aktuality z příprav sledujte oficiální webové stránky soutěže www.rally-morava.cz.

Vybrané akce