15.-16. 8. 2020

Základní principy ájurvédy a ájurvédského stravování

Pojem zdraví je relativní. To, co je pro někoho lékem, může být pro jiného jedem. Proč někdo přibírá na váze i po sklenici vody a jiný může sníst cokoliv a je stále jako vyžle? Proč někdo trpí na opakované kašle a někdo naopak na záněty? Víte, že všechny nemoci mají svůj kořen v trávicím systému? A jak tedy poznáte, že vám „to dobře tráví“? Co znamená zdravé stravování v kontextu nejstaršího léčebného (a preventivního) systému vůbec? A jaké je vhodné stravování a životní styl právě pro Vás? Pojďme se naučit rozpoznat přicházející obtíže u jejich kořene ještě dříve, než se budou manifestovat jako nemoc. Pokusíme se společně proniknout do tajů ájurvédy a vpustit ji tak do našeho života, aby léčila, pomáhala a obohatila Vás i celou Vaši rodinu.


Seminář nabízíme exkluzivně ve dvou termínech

 18.—19. 7. a 15. — 16. 8. 2020

 

Program

1. den sobota

9.00—11.00 Ranní ájurvédská rozcvička

V jemné jógové sestavě se zaměříme na harmonizaci (správné proudění) prány (životní energie) ve vašem těle, použijeme k tomu dech, hlas a specifickou sestavu krijí (pohybů).

11.00—13.00 Ájurvédský oběd

Pod vedením zkušeného kuchaře připravíme (a následně zkonzumujeme) veskrze ájurvédský oběd. Prodiskutujeme, co je typické pro ájurvédskou kuchyni a ochutnáme nejznámější koření používané v ájurvédě.

13.00—15.30 Úvod do základních konceptů ájurvédy

Vysvětlíme si, co je (a co skutečně není) ájurvéda a na čem je založená. Zaměříme se na rozpoznání základních elementů (voda, oheň, země, vzduch a éter) v našem těle a mysli. Jak tyto elementy dále určují způsoby našeho myšlení, chování a rovněž tendence k určitým nemocem. Vědomí našich silných a slabých stránek nám umožní to slabé respektovat a posílit a silné nezneužívat a pěstovat. A podle základních ájurvédských principů najdeme pro vaše nastavení ten nejvhodnější způsob stravování a životního stylu, který vás posune směrem k větší rovnováze, a tudíž k lepšímu zdraví.


2. den neděle

9.00—11.00 Jógová sestava pro harmonizaci dóš (elementů)

Jógová sestava, která vám umožní procítit zastoupení přírodních elementů ve vašem těle a umožní zavnímat včerejší přednášku v praxi.

11.00—13.00 Ájurvédský oběd

Pod vedením zkušeného kuchaře opět připravíme (a následně zkonzumujeme) jinou variantu ájurvédského oběda. Prodiskutujeme, jaké suroviny se v ájurvédské kuchyni používají a proč.

13.00—15.30 Jak se (ne)stravovat podle ájurvédy

 

Neptejte se, co můžete jíst, ptejte se, co dokážete strávit. Detailně prozkoumáme element ohně v nás, který je zodpovědný za naši trávicí kapacitu. Narušené trávení je totiž z ájurvédského hlediska kořenem všech nemocí. Naučíme se, jak náš trávicí oheň znovu „podpálit“, aby planul tak akorát, a přinášel tak nejen optimálně strávenou potravu ale i radost, vášeň a nadšení ze života.

 

Seminářem vás provede: Mgr. Kateřina Podlešáková, Ph.D.

Více o lektorce

Cena dvoudenního semináře: 2900 Kč bez ubytování, možnost zakoupení ubytování za zvýhodněnou cenu 1755 Kč/noc

 

V ceně dvoudenního semináře je zahrnutý oběd, voda Nartes a veškeré materiály. Navíc obdržíte 20 % slevu na ájurvédskou masáž a 20 % slevu a nákup produktů v Nutrend Store.

 

Rezervace a platba předem je nutná.

Omezená kapacita – 20 míst

Rezervace na:

Email fitness@nutrendworld.cz

Tel.  583 842 502

Rezervace online na termín 18.—19. 7. 2020  zde 

Rezervace online na termín 15. — 16. 8. 2020  zde

Storno podmínky

Rezervace může být zrušena bezplatně nejpozději 4 dny (96 hodin) před začátkem akce. V případě změny či zrušení rezervace méně než 4 dny před začátkem akce Vám bude účtován poplatek 100 % celkové ceny.